Menu Close

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

Tradycyjnie II Niedziela Wielkiego Postu w Kościele w Polsce, określana jako Niedziela „Ad Gentes” (łac. ku narodom, ku ludziom).

To dzień modlitwy, postu i solidarności z polskimi misjonarzami. W 97 krajach pracuje 2040 misjonarzy z Polski. Najwięcej z nich posługuje w Afryce i na Madagaskarze (819). W Ameryce Łacińskiej i na Karaibach mamy 797 misjonarzy i misjonarek z Polski. W Azji jest 336 polskich misjonarzy, a w Oceanii 68 misjonarzy. W Ameryce Północnej pracuje 20 misjonarzy. Wśród polskich misjonarzy 60 osób to świeccy. Z tej okazji po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na potrzeby misjonarzy.

W niedziele Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzki Żali o godzinie 17.45. Podczas ich trwania, będzie zbierana taca, która w całości przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu. Dziękujemy za każdy dar serca.

Jutro na wieczorną Eucharystię, zapraszamy członków Odnowy w Duchu Świętym. Po jej zakończeniu spotkanie formacyjne.

Kancelaria parafialna czynna we wtorek i czwartek w godzinach od 16.30 do 17.30.

W parafii św. Jerzego trwa Seminarium Odnowy Wiary. W każdy czwartek o godzinie 19.00, w farze Dzierżoniowskiej, odbywają się spotkania formacyjne, które mogą zmienić Twoje życie.

W tym tygodniu przypada I Piątek i Sobota miesiąca. W Piątek okazja do skorzystania ze spowiedzi, jak zwykle półgodziny przed każdą Eucharystią. W I Sobotę zapraszamy członków Żywego Różańca oraz czcicieli Niepokalanego Serca Maryi do kościoła na ulicę Klasztorną. Eucharystia o godzinie 8.00. Po jej zakończeniu, modlitwa różańcowa przed wystawionym do adoracji Najświętszym Sakramentem i zmiana tajemnic. Przedpołudniem Ks. Wikariusz odwiedzi chorych z posługą sakramentalną.

W piątki Wielkiego Postu celebrowane są nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Rano po Mszy św. o godzinie 8.00 oraz popołudniu o godzinie 17.30.

Za tydzień na Mszę św. o godzinie 12.00, w sposób szczególny zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas VI. Po jej zakończeniu spotkanie formacyjne.

W zakrystii do nabycia prasa katolicka.